Mi az alkalmazotti gondolkodás?
Mi az alkalmazotti gondolkodás?
Az előző részben megnézhettük, “Mit tanultak az idősebbek a pénzügyeikről?”
Ebben a részben pedig az alkalmazotti gondolkodásról lesz szó.
Ezt már egészen kis gyermekkorban elkezdik a szüleink a következő formában:
Ezt ne csináld, azt nem szabad. Most átmehetsz a barátodhoz, most pedig nem engedem meg ezt, vagy azt.
Mi az alkalmazotti gondolkodás?
Hogy hol folytatjuk? Hát a bölcsődében.
Most ezt csináld, most azt, azt nem szabad, ezt viszont igen- mondja később a dadus, és az óvónéni is.
Nem beszélve arról amikor a felnőttek megmondják a gyerekeknek, hogy ne olyan színűvel színezzenek, mert az nem jó. Pedig ők még látják az emberi aura színeit, és ezért használják azokat a színeket, vagy éppen a lelkük színeit szeretnék a színek által visszaadni, dolgokat kirajzolni magukból, hogy ez által feldolgozzák. Ők ösztönösen tudják hogyan tegyék. Mire felnőnek, addigra kineveljük belőlük ezt a tulajdonságot, és így nevelünk a tudásunk által depressziós, pánik hangulatú felnőtteket.
Aztán jön az iskola:
– Vajon itt mit tanulunk, amikor 45′-es órák vannak, és 10′- es szünetek. Csodálkoznak hogy sok a hiperaktívnak minősített gyermek?- Hiszen az egyik jó focista lenne, a másik kiváló táncos. De vajon van- e minden szülőnek erre pénze, ideje, kitartása, hogy megvalósítsa gyermeke, vagy éppen gyermekei álmát? – Hát persze hogy nincs! Vagy mégis? Ismerek olyat, aki rájött, hogy vagy dohányzik tovább, és a gyermekének ugrott a karrierje, vagy abbahagyja a dohányzást, és a fia lehet továbbra is kiváló focista. Ez már egy tudatos döntés! Vajon képes mindenki ilyen döntésre? Persze hogy nem!
A középiskolába menet aránylag már kevés olyan gyermek van aki nem fogad szót, hiszen aki nem fogad szót, az kihullik a rostán. Vagyis nem megy középiskolába, hanem elkezdi a munkás éveket.
Miről szólnak ezek a munkás évek? Igen főnök. Csinálom főnök. – Nem, dehogy megyek el szabadságra. Tudom nem mehetek külföldre, mert lehet be kell jönni dolgozni ha valaki kiesik a munkából. – Ismered ezeket a helyzeteket?
Vajon milyenné vált az ilyen emberek gondolkodása? Azt kérdezik: -Hogyan oldjam meg,?- vagy azt-, Hogyan alkalmazkodjam?
Rád melyik gondolkodási mód a jellemző?
Legközelebb átvesszük a: – Hogyan oldjam meg gondolkodás? – kérdésére a válaszokat.
Vajon hol jön itt a képbe a Cashflow társasjáték? Olvasd tovább legközelebb, és megtudod!
Siess, jelentkezz minél hamarabb, mert már csak néhány szabad időpontom van!